Keban’da Z-Kütüphanesi …

Elazığ’ın Keban ilçesinde 2 bin 750 kitabın bulunduğu bir kütüphane açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Keban ilçesinde bulunan Musa Coşkun Ortaokulu’nda Z-Kütüphane yapılan törenle hizmete girdi.

Açılan kütüphaneyle bölgede öğrenim göre öğrencilerin için ders çalışmanın daha eğlenceli ve verimli hale geleceğini belirten Kaymakam Ersin Küpeli “kütüphane herkesin istifade edeceği bir yer, hayırlı olsun” dedi. Önceki açılışlarda zenginleştirilmiş kütüphanelerin hem bilgi hem de donanım açısından oldukça yeterli olduğu belirtilmişti.

Musa Coşkun Ortaokulu’nun müdürü Ali Rıza Tan kütüphanede 2 bin 750 kitap olduğunu kaydetti. Okul müdürü sözlerine, çocukların kitapların yanı sıra bilgisayarlar ve internetten de faydalanabileceği açıklamalarıyla devam etti. Ayrıca bölgede bulunan öğrenciler, kütüphanede satranç vb. zeka oyunları oynayarak kendilerini de geliştirebiliyorlar. İsteyen herkesin faydalanabileceği kütüphane, sadece öğrencilere değil aynı zamanda yetişkinlere de hitap ediyor. Çocuklara ve yetişkinlere okuma alışkanlığını kazandırması açısından bu tür uygulamaların artması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir