Subay alımı için ön başvurular başladı…

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin muvazzaf ve sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak üzere ön başvurular başladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na muvazzaf ve sözleşmeli subay alımı başladı.

9-29 Nisan tarihleri arasında yapılabilecek ön başvurular sonucunda Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı’nda eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görece alacak erkek/kadın sözleşmeli subaylar seçilecek.

www.jandarma.gov.tr, www.sg.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr” web sayfalarında yer alan “2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu” ile “2019 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu”nda alım yapılacak sözleşmeli ve muvazzaf subay branşları ile şartlar yer almaktadır.

Ön başvurular ise sadece “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” adresinden erişilebilecek “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi” sonrasında e-Devlet aracılığı ile oluşturulabilecek.

Ön başvurular yalnızca e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı üzerinden yapılacak olup bunun dışında posta yoluyla ya da kişisel olarak yapılacak başvurular geçerli sayılmayacak.

Kabul edilen başvurular sonrasında sınavlara katılmaya hak kazanan aday listesi ile sınavlara ilişkin kurallar, sınav ücreti, ve sınav yeri gibi bilgiler “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” adresinden ilan edilecektir.

Başvurular 29 Nisan 16:59’da sona erecektir. Katılan adaylara başarılar dileriz.

Eğitim Portalım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir